Ayder Yaylası

ayderAyder Yaylası

Rize’nin Çamlıhemşin ilçemizin 19 km. güney doğusunda ve 1350 m. yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı özellikle yayla niteliğinde yeşilliklerle dolu bir yerdir.

Doğayla insanın harika buluşması. Dünyadaki yalancı cennet olan Ayder Yaylası, yeşil çam ormanları, hakiki kara kovan balı, meşhur şifalı kaplıcası ile siz değerli doğa severleri her mevsim ağırlamayı bekliyor.

Ayder Yaylası her yıl düzenlenen ve bir gelenek haline gelen bir şenlik.

Ayder Yaylası yaz mevsiminde doğanın her türlü tonunun olduğu ve kış mevsiminde ise karın ayrı bir güzellik kattığı Ayder yaylamızda kış etkinliklerini artırmak adına yapılan şenlik.

Karraft ile kaymanın vermiş olduğu inanılmaz keyfi yaşamanız, hayatınızda ilk kez göreceğiniz kanostvi yarışlarının müthiş heyecanını, şamyel ve naylon ile kaymanın zevkini ve güzelliğini, kar üzerinde yapılacak kamp, iglo ve horonun kıvraklığını yaşamak isteyenleri Kış aylarında yapılan Ayder Kış kar şenliğine bekliyoruz.

Ayder Yaylası Fırtına Vadisi boyunca eşi bulunmayan doğal güzellikleri izleyerek varacağınız Çamlıhemşin ilçemiz sınırlarında yer alan Ayder Yaylası, gürgen dibiyle, yeşillikleriyle, Aşağı ve Yukarı Ambarlık(Gelin Tülü) şelalesi, dereleri, yayla evleri, tulum sesi, çiçekli düzleri, türlü çiçeklerinden elde edilen balı ve insana şifalı kaplıcasıyla sırtını Kaçkarlar’a dayamış, çam örtülü yamaçlarla kaplı olan cennet görünümünde harika doğal güzelliklerle kaplı bir yayladır.

1987 Yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile “Turizm Merkezi” ilan edilen Ayder Yayla’mızda İl Özel İdaresi ve özel kuruluşlar tarafından otel, kaplıca tesisleri bulunmaktadır.

Yaz ve kış ve aylarında muhteşem doğasıyla muhakkak gelip görmeniz geren bir yer olan Ayder Yaylası, güler yüzlü insanları ve her daim eksik olmayan tulum sesiyle ziyaretçilerini bekliyor.

Yaz aylarında yeşil doğası ve boğa festivaliyle, kış aylarında ise kardan adam şenlikleri ile yılın her ayı bir başka coşkuyu yaşayacağınız ve hayatınızın en güzel günlerini geçirebileceğiniz bu doğa harikası yeri muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s